MS Balong PCYQ 8 Januari 1957 – 1 Juli 1970.

SMN123SMN124

MS Balong PCYQ 8 Januari 1957 – 1 Juli 1970.
Bouworder: 21-08-1958 NV Machinefabriek en Scheepswerf P.Smit jr, Rotterdam.
Bouwnummer: 614.
Afmetingen: 440,8′(134,35)x 65,5′(197,97)x 39,5′(12,045).
Meting: 8.789(b); 5.049(n); 10.37(D); 532.136 cft.(bs); 566.628 cft.(gs); 6.589 cft.(k/v); 1.385(DT).
Machines: Smit-B&W, P.Smit jr., Rotterdam 2tew 7 Cil.dieselmotor.
Verm./Snelh.: 8.220 epk, 1 Schroef, 16 kn, Proefvaart 17,5 kn.
Bunkers: 1.148DO/..
Type: Vrachtschip met passagiersaccommodatie.; HDK, TDK en 2e TDK in ruim I t/mIV, 5 Luikhoofden.
Accommodatie: 12 passagiers in 4 hutten, 63(B).
Uitrusting: 4 Ongestaagde masten; 2xZS(65), 1x ZS(30).
Kiellegging: 23 Juli 1955 als MS Pulau Banjak.
Stapelloop: 4 Februari 1956.
Technische proefvaart; 28 Juni 1956.
Proefvaart; 3 Juli 1956.
Oplevering: 3 juli 1956 als MS Pulau Banjak.
Herdoopt: 8 Januari 1957 in MS Balong.
Het schip werd vernoemd naar de eiland Batang in Nederlandsch Indië. in de Straat Mendanau ten Westen van Billiton. Op 8 Januari 1957 werd het schip herdoopt in MS Balong, vernoemd naar één van de Banjak eilanden voor de Westkust van Sumatra.
In December 1963 over naar de NV Nedlloyd Lijnen, Rotterdam. Op 1 Juli 1970 over naar de Koninklijke Nedlloyd NV, Rotterdam. In November 1976 verkocht naar Thailand aan Jutha Maritime Company Ltd, Bangkok. Herdoopt in MS Jutha Dhipya en op 29 November 1976 te Yokohama overgedragen  In Augustus 1980 gesloopt te Kaohsiung bij Nan Hor Steel Enterprises Company Ltd .

Klik op de kaarten  en je krijgt een groter plaatje.

SMN125SMN126

SMN127SMN128

Bemanningslijsten.

Reis 34, 17 Juni 1963 van Tripoli.
Gezagvoerder; F.H.Wennink
1e Stuurman; J.B.Paardekoper
2e Stuurman; J.Busser
3e Stuurman; R.K.v.d.Ploeg
4e Stuurman; B.H.J.Jelsma
Radio Officier; M.P.de Lange
Hoofdwerktuigkundige; B.Kroon
2e Werktuigkundige; J.ter Beek
3e Werktuigkundige; J,J.Welleman
4e Werktuigkundige; L.J.G.Elbertse
4e Werktuigkundige; P.van Zijl
Bootsman; K.Boon Czn
Timmerman; G.van Zanten
Kwartiermeester; J.Dekker Jzn
Matroos; P.Zwaan
Matroos; J.P.A.Schouten
Matroos; M.Wouda
Matroos; W.F.Peeters
Matroos; G.Ruizendaal
Matroos o/g; F.Baarslag
Matroos o/g; M.v.d.Laan Hzn
Matroos o/g; E.J.H.Wiersma
Lichtmatroos; M.I.Duyndam
Lichtmatroos; C.J.J, de Graaff
1e Motorman; C.J.Houniet
Motorman; C.L.Oranje
Motorman; C.W.Maywis
Olieman; R.J.de Vries
Olieman; C.A.v.Mierlo
Olieman; F.J.W.R. Anten
Olieman; J.W.van Stappershoef
Handlanger; C.Groen
Handlanger; A.C.Nuyten
Chef Hofmeester; R.Gerbrands
Chef Kok; G.H.van Meeteren
Koksmaat/Bakker; K.de Vries
Koksmaat; L.van Sloten
Bediende; J.Perridon
Bediende; F.C.Simon
Bediende; Th.F.J.Buys
Bediende; L.F.Verhagen
Bediende; F.Tuythof
Bediende; C.H.M.Vermeulen
Verpleger/Schrijver; L.Hof

Reis 37.
24 December 1964 van Genua.
Gezagvoerder; P.Pauw
1e Stuurman; G.Wulp
2e Stuurman; A.Wennis
3e Stuurman; D.J.Koch
4e Stuurman; J.P.v.d.Leij
Radio Officier; J.M.Rikken
Hoofdwerktuigkundige; J.C.Beijer
2e Werktuigkundige; B.G.Sanders
3e Werktuigkundige; D.M.Dekker
4e Werktuigkundige; H.Jacobsz
4e Werktuigkundige; A.Hermsen
Bootsman; G.v.d.Meulen
Timmerman; H.F.Bloebaum
Kwartiermeester; P.Fokkema
Matroos; E.P.Wessels
Matroos; C.J.Smit
Matroos; L.H.Emke
Matroos; H.J.M.Nijdam
Matroos o/g; J.Groot
Matroos o/g; H.J.B.Rensink
Lichtmatroos; J.D.Linzel
Lichtmatroos; D.Oosterhaven
2e Bankwerker; J.de Wild
1e Motorman; J.Visser Czn
Motorman; M.G.P.Covens
Motorman; G.v.d.Berg
Olieman; A.Vernout
Olieman; D.v.Willigen
Olieman; G.A.Limburg
Handlanger; W.H.de Vries
Handlanger; R.H.F.Chavallier
Chef Hofmeester; W.J.Hommes
Chef Kok; H.Palte
Koksmaat/Bakker; F.N.v.d.Berg
Koksmaat; M.R.Jansen
Bediende; J.C.Visscher
Bediende; R.G.M.Hendriksen
Bediende; R.C.M.de Vries
Bediende; A.F.Stephan
Bediende; R.A.Wielsma
Bediende; T.C.Kerkhoven 

Reis 39.
11 Mei 1965 van Genua.
Gezagvoerder; P.Pauw
1e Stuurman; P.Persson
2e Stuurman; J.C.Buys
3e Stuurman; D.J.Koch
4e Stuurman; J.P.v.d.Leij
Radio Officier; J.Zuidema
Hoofdwerktuigkundige; B.G.Sanders
2e Werktuigkundige; D.Steenbruggen
3e Werkruigkundige; P.v.Zijl
4e Werktuigkundige; H.Jacobsz
4e Werktuigkundige; J.Roggeband
Bootsman; A.J.Keglos
Timmerman; Th.J.Revers
Kwartiermeester; P.Fokkema
Matroos; L.Hessing
Matroos; P.C.Huls
Matroos; C.J.Hooiveld
Matroos; H.J.M.Nijdam
Matroos; J.V.W.L.Heggelman
Matroos o/g; W.Looijenga
Lichtmatroos; D.Currie
Lichtmatroos; J.O.Stokflet
2e Bankwerker; H.Adema v. Scheltema
1e Motorman; G.v.d.Berg
Motorman; R.J.Labordum
Olieman; G.T.Batens
Olieman; T.J.v.d.Zon
Olieman; E.J.Ravenstein
Handlanger; W.H.de Vries
Handlanger; A.Bunschoten
Chef Hofmeester; J.A.v.d.Meij
Chef Kok; H.Palte
Koksmaat/Bakker; B.J.Hoogervorst
Koksjongen; C.v.Duivenbooden
Bediende; J.Rutgers
Bediende; S.T.W.Parson
Bediende; F.Hausdorfer
Bediende; R.A.Wielsma
Bediende; J.v.d.Eijnden

Reis 40.
5 Januari 1966 van Genua.
Gezagvoerder; P.Meck
1e Stuurman; W.E.Scluöder
2e Stuurman; I.v.d.Weeln
3e Stuurman; P.Hoogeveen
4e Stuurman; G.Speld
Leerling Stuurman; J.G.v.Harmelen
Leerling Stuurman; J.F.M.Harnet
Radio Officier; J.Zuidema
Hoofdwerktuigkundige; H.C.J.v.d.Leur
2e Werktuigkundige; G.J.Bakhuis
3e Werktuigkundige; W.R.Provoost
4e Werktuigkundige; C.Keppel
4e Werktuigkundige; M.M.E.Gieskes
Bootsman; C.Zagt
Timmerman; A.c.Baak
Kwartiermeester; K.Teerhuis
Matroos; J.M.B.Gullckx
Matroos; K.W.v.d.Heuvel
Matroos; R.de J0ng Azn.
Matroos; J.V.W.L.Heggelman
Matroos; H.J.Wijker
Matroos o/g; R.R.Badenbroek
Lichtmatroos; D.Eelman
Lichtmatroos; N.Baanen
2e Bankwerker; C.Verhagen
1e Motorman; J.M.Frederiks
Motorman; D.v.d.Werken
Olieman; J.C,Beekhof
Olieman; T.J.v.d.Zon
Handlanger; P.C.Boshoven
Handlanger; G.M.Jalving
Chef Hofmeester; C.N.de Mie
Chef Kok; E.v.’t Net
Koksmaat/Bakker; C.de Graaf
Koksmaat; H.M.den Uyl
Bediende; G.P.ter Haar
Bediende; E.A.Lans
Bediende; Th.P.J.Ruys
Bediende; B.Sallchart
Bediende; J.de Bruyn
Bediende; G.Bleeker

Reis 41.
24 Mai 1966 van Genua.
Gezagvoerder; J.Yntema
1e Stuurman; W.E.Schröder
2e Stuurman; D.v.d.Kooi
3e Stuurman; P.C.Kamstra
4e Stuurman; J.Koetsier
Radio Officier; L.Koopman
Hoofdwerktuigkundige; N.J.Smit
2e Werktuigkundige; S.J.Lourentz
3e Werktuigkundige; H.G.T.Klijn
4e Werktuigkundige; J.G.Scherber
4e Werktuigkundige; M.M.E.Gieskes
Bootsman; N.v.d.|Kruk Nzn
Kwartiermeester; H.de Jong Jzn II
Matroos/timmerman; D.v.Voorthuizen
Matroos; A.G.de Waij
Matroos; P.K.de Vos
Matroos; J.Hagoort
Matroos; C.de Groot
Matroos; H.M.Hermans
Matroos; J.v.d.Heuvel
Lichtmatroos; E.F.de Beer
Lichtmatroos; J.J.v.d.Meulen
2e Bankwerker; C.Verhagen
1e Motorman; C.W.Mayvis
Motorman; L.J.Feelius
Olieman; R.P.Gortworst
Olieman; H.Hagen
Handlanger; F.J.v.Garderen
Handlanger; H.Westmaas
Chef-Hofmeester; E.Verheek
Chef-Kok; H.Bakker
Koksmaat/bakker; C.de Graaf
Koksjongen; R.Heere
Bediende; H.A.Drontman
Bediende; J.D.de Bokx
Bediende; Th.P.J.Buys
Bediende; J.de Bruyn
Bediende; G.Bleeker

Reis 42.
8 Maart 1967 van Genua.
Gezagvoerder; J.A.Klingen
1e Stuurman; W.H.Berkenvelder
2e Stuurman; G.H.Moesker
3e Stuurman; E.G.K.Geelen
4e Stuurman; J.C.W.Pronk
Leerling Stuurman; B.R.Koning
Leerling Stuurman; C.Gravemaker
Radio Officier; A.Laponder
Hoofd Werktuigkundige; T.J.v.d.Linden
3e Werktuigkundige; A.T.Venema
4e Werktuigkundige; K.Zoer
4e Werktuigkundige; J.G.Braveboer
Bootsman; B.C.Goebert
Kwartiermeester/Timmerman; Th.J.Revers
Matroos; A.Akse
Matroos; G.W.Graven
Matroos; C.Das
Matroos; P.A.v.Vlaar
Matroos; J.H.J.Anthonissen
Matroos o/g; D.Currie
Lichtmatroos; A.J. le Fevre
Lichtmatroos; L.J.W.Hazelzet
1e Bankwerker; C.Verhagen
1e Motorman; J.de Bruin
Motorman; G.P.Duys
Olieman; P.H.Kuyl
Handlanger; C.H.W.Vissers
Handlanger; J.M.Dixon
Chef-Hofmeester; E.F.Tweitman
Chef-Kok; C.A.Lindeman
Koksmaat/Bakker; C.Marees
Koksjongen; J.E.v.Lokhorst
Bediende; C.J.Vink
Bediende; D.J.Janszen
Bediende; A.H.D.Jansen
Bediende; A.D.Sondaar

Reis 43.
19 Juli 1967 van Rotterdam.
Gezagvoerder; T.H.Banders
1e Stuurman; G.Wulp
2e Stuurman; G.Rademaker
3e Stuurman; H.P.Brinkman
4e Stuurman; G.J.Kreefzenberg
Leerling Stuurman; S.E.Wiebeinga
Leerling Stuurman; J.Heidema
Radio Officier; H.P.Koopman
Hoofdwerktuigkundige; B.Kroon
2e Werktuigkundige; J.J.Neut
3e Werktuigkundige; A.T.Venema
4e Werktuigkundige; J.F.Ouwehand
4e Werktuigkundige; K.Zoer
Bootsman; B.C.Goebert
Kwartiermeester; H.M.Gallert
Matroos; G.R.v.Mastrigt
Matroos; G.J.Scheepers
Matroos; S.J.H.Wiersma
Matroos; S.de Herder
Matroos; B.Luyken
Matroos o/g; H.W.C.van Ikom
Lichtmatroos; H.L.Koerts
Lichtmatroos; M.J.M.v.Eck
2e Bankwerker; L.E.Felix
1e Motorman; M.Koomen
Motorman; L.E.Felix
Olieman; R.M.Krijnen
Handlanger; O.G.Gerhards
Handlanger; J.M.Dixon
Chef-Hofmeester; N.G.v.Eijden
Chef-Kok; J.A.Schep
Koksmaat/Bakker; G.de Bree
Koksmaat; J.Noukircher
Bediende; F.M.Laan
Bedinde; E.Elbers
Bediende; A.B.Doukes Dekker
Bediende; M.F.Hulskemper

Reis 50.
24 October 1969 van Amsterdam.
Gezagvoerder; B.van Epen
1e Stuurman; W.J.Beekman
2e Stuurman; T.Mars
3e Stuurman; J.J.M.Broekhuisen
Radio officier; W.ten Grotenhuis
Hoofdwerktuigkundige; B.Kamphorst
2e Werktuigkundige; B.Petersen
3e Werktuigkundige; H.van Rijssen
4e Werktuigkundige; K.G.Willemsen
4e Werktuigkundige; G.H.Nijhof
5e Werktuigkundige; H.C.J.Brusse
Bootsman; A.van Duyvenbode
Kwartiermeester/Timmerman; Th.J.Revers
Kwartiermeester; L.Heshof
Matroos; R.Koers
Matroos; D.van Oversteeg
Matroos; H.W.Svensson
Matroos; A.van Vemde
Matroos o/g; H.F.Vonk
Lichtmatroos; B.Leegwater
Lichtmatroos; A.W.van Wijk
1e Bankwerker; J.C.Rosbak
Handlanger; J.J.M. van der Stam
Chef Hofmeester; G.Niessen
1e Kok; P.Bergsma
Koksmaat/Bakker; R.B.J. van den Most
Koksmaat; F.J.Boshoven
Bediende; A.J.B.Meeuwenberg
Bediende; H.van de Brook
Bediende; S.A.Repping
Bediende; B. van de Bos

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zoek schepen op naam

 

De vloot op alfabet

sticker500 schoon

Label

scheepvaarthuis
Het Scheepvaarthuis
eXTReMe Tracker